Zorza
Poradnik

Wszystko co musisz wiedzieć, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych cudów natury.

Zorza
Zorza
GALERIA

Dzika natura, zorza polarna oraz najpiękniejsze krajobrazy Norwegii.

Zorza
Full 3
E-book

Praktyczny poradnik w formacie PDF zawiera wiele przydatnych informacji oraz mapek okolic Tromso.

Full 3
previous arrow
next arrow

BLOG

NAJNOWSZE posty

nasza książka

Właśnie wydaliśmy naszą pierwszą książkę „Norwegia oczami Łowców Zórz – opowieści z dalekiej Północy” przy współpracy z wydawnictwem Pascal. Dowiedz się więcej o pozycji obowiązkowej dla każdego, kto chce odwiedzić Północ

Czytaj dalej

Ile kosztuje paliwo w Norwegii? Jakie są najtańsze artykuły w Norwegii? Sprawdź ten artykuł przed wyjazdem, aby nie zbankrutować.

Czytaj dalej

Senja

Co zobaczyć na Senji, jak aktywnie spędzić czas na Senji, najlepsze górskie szlaki wyspie oraz ukryte i mniej znane miejsca opisujemy tutaj.

Czytaj dalej

Co zobaczyć na Senji, najważniejsze atrakcje Senja National Scenic Route, jak zdobyć Seglę, trekking na Senji. Wszystko co musicie wiedzieć o 2. największej wyspie Norwegii.

Czytaj dalej

zorza polarna

Co się wydarzy, gdy nad Ziemią rozbłyśnie perfekcyjna zorza polarna? Czy mamy się czego obawiać i kiedy to nastąpi? Sprawdź!

Czytaj dalej

zorza polarna

Który miesiąc jest najlepszy do obserwacji zorzy polarnej? Co robić w danych miesiącach w Tromso? Kiedy przypływają wieloryby? Sprawdź nasz kalendarz.

Czytaj dalej

Jeśli ktoś w pełni chce doświadczyć piękna wybrzeża Helgelandu to musi wspiąć się po schodach szerpów na szczyt Rødøylova. Lew z Rødøy góruje nad tysiącami wysp i wysepek. Sprawdź jak tam dotrzeć!

Czytaj dalej

Lovund

Kolejne miejsce na mapie Norwegii, gdzie można spotkać urocze maskonury. Gdzie znaleźć maskonury? Jak dotrzeć na Lovund? Sprawdź!

Czytaj dalej

Znaleźliśmy materiały filmowe z 1930 roku i postanowiliśmy odtworzyć niektóre kadry, aby zobaczyć jak zmieniło się Tromso na przestrzeni lat. Zobacz koniecznie jak wyglądało Tromso wczoraj i dziś

Czytaj dalej

longyearbyen

Podsumowaliśmy dla Was koszty naszego 5-dniowego wypadu na Spitsbergen, podczas którego pojeździliśmy na psich zaprzęgach, skuterach śnieżnych i widzieliśmy niedźwiedzie polarne.

Czytaj dalej

adventdalen

Czym różni się Svalbard od Spitsbergenu? Niewątpliwie to miejsce, gdzie natura dyktuje warunki, a ludzie od wieków próbowali jedynie dostosować się do surowego klimatu Spitsbergenu.

Czytaj dalej

Hytte z zorzą w tle

Wielu turystów powiela te same błędy, przyjeżdżając do Tromso i w efekcie nie ogląda zorzy. Jakie to błędy i jak ich uniknąć? Sprawdźcie!

Czytaj dalej

ersfjordbotn

Wiele osób uważa, iż na północy Norwegii w czasie nocy polarnej panują egipskie ciemności. Sprawdźcie kiedy jest noc polarna w Tromso oraz czy rzeczywiście jest tak ciemno!

Czytaj dalej

Od połowy listopada do połowy stycznia w fjordach nieopodal Tromso gromadzą się wieloryby. Sprawdź na czym polega whale safari.

Czytaj dalej

Arktyczne Malediwy – wyspa, która przyciąga swoim niesamowitym białym piaskiem, choć znajduje się wysoko nad kołem podbiegunowym.

Czytaj dalej

Ersfjordbotn

Dosłownie największa atrakcja wokół Tromso, oferuje piękne góry, spektakularne fjordy i piaszczyste plaże. Jednym słowem północna Norwegia w pigułce!

Czytaj dalej

Słyszeliście o norweskim pojęciu 'friluftsliv’? Co to jest friluftsliv i jak korzystać z allemannsretten? Przeczytaj artykuł o norweskim życiu na wolnym powietrzu.

Czytaj dalej

Tromso

Co zobaczyć w Tromso? Najpopularniejsze miejsca warte odwiedzenia wokół Tromso. Gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę poza Tromso? Przeczytajcie koniecznie!

Czytaj dalej

mięso z wieloryba

Wielorybnictwo jest głęboko zakorzenione w tradycji Norwegów i choć z roku na rok jego znaczenie spada to nadal w Tromso w większości supermarketów można kupić wielorybie mięso. Dowiedz się więcej o wyprawach na wieloryby i poznaj tradycyjne przepisy na potrawy.

Czytaj dalej

Od wieków ludzie szukali wytłumaczenia na to, co widzieli na niebie. W co wierzyli wikingowie? Skąd wzięła się nazwa Aurora? Przeczytaj fascynujące legendy o magicznych lisach, zamarzniętych łabędziach oraz niebiańskim moście.

Czytaj dalej

Północ Norwegii posiada pięć tzw. National Scenic Routes. Odwiedziliśmy je wszystkie, aby sprawdzić, która z nich jest najpiękniejsza.

Czytaj dalej

Wszystko co musisz wiedzieć przed wyruszeniem do Tromso. Polecane atrakcje, najtańszy dojazd z lotniska, rekomendowane restauracje. Sprawdź koniecznie!

Czytaj dalej

Wrota Arktyki stoją otworem dla wszystkich turystów. Wystarczą nieco ponad dwie godziny, aby znaleźć się w zupełnie odmiennym klimacie od Polski. Wybieracie się samochodem? Dowiecie się jak dojechać.

Czytaj dalej

Gdzie znaleźć maskonury w Norwegii? Hornoya, Runde, Lovund i Bleiksoya – sprawdziliśmy wszystkie wyspy ptaków, na ktorych swoje gniazda mają te malutkie stworzenia i zakochaliśmy się w nich bez pamięci.

Czytaj dalej

Jak należy ustawić aparat, aby poprawnie sfotografować zorzę polarną i czy smartfon daje radę? Cała potrzebna wiedza w jednym miejscu.

Czytaj dalej

Wszystko co musisz wiedzieć o zorzy – jak powstaje zorza, jakie ma kolory – jednym słowem lekcja fizyki w pigułce.

Czytaj dalej

Jedyne polowanie, w którym nie giną żadne zwierzęta, dlatego tak je lubimy i jeździmy jak najczęściej. Łowienie zorzy tak naprawdę nie ma nic wspólnego z ganianiem za białym króliczkiem czy poszukiwaniem mitycznego złotego garnuszka na końcu tęczy.

Czytaj dalej

O NAS

Cześć!

KASIA & ROBERT

ŁOWCY ZÓRZ

Bardziej niż podróże kochamy tylko siebie nawzajem. Zimą żyjemy za kołem podbiegunowym i pracujemy jako łowcy zórz polarnych. Latem podróżujemy z plecakiem do ciepłych krajów. Planujemy, organizujemy i prowadzimy najróżniejsze wyjazdy już od 10 lat. Przez ten czas  odwiedziliśmy już każdy kontynent (prócz Antarktydy) i teraz, gdy zdążyliśmy nabrać wystarczająco dużo wiedzy i doświadczenia, chcemy się  z Wami tym wszystkim podzielić. 

FACEBOOK
O CZYM PISZEMY
INSTAGRAM
NEWSLETTER
CHCIAŁBYŚ ZAPOLOWAĆ RAZEM Z NAMI?
ZOBACZ NAS W PYTANIE NA ŚNIADANIE
NASZ WEBINAR O ZORZY

Zobacz zorzę bez wychodzenia z domu! Dowiedz się wszystkiego zanim wybierzesz się na prawdziwe polowanie.

Sprawdź dostępne terminy!

PORADNIK

nasz Przewodnik: tromso i okolice