Dojazd do Tromso – wszystkie możliwości

Dojazd do Tromso – wszystkie możliwości

W zależności od budżetu oraz czasu istnieje kilka dróg dotarcia na północ Norwegii. Poza oczywistymi sposobami, takimi jak samolot czy samochód, można znaleźć również bardziej… ekstrawaganckie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie spośród następujących opcji:

1

SAMOlot z gdańska i krakowa

najtańsze i jedyne bezpośrednie połączenie z Polski do Tromso. Niskobudżetowa linia oferuje loty z Gdańska i Krakowa. Ceny biletów często bywają bardzo atrakcyjne, w szczególności jeśli podróżuje się tylko z bagażem podręcznym. Zdarzają się ceny w okolicach 59zł w jedną stronę. Jednakże w sezonie zimowym podróż w obie strony to wydatek ok. 350zł bez bagażu rejestrowanego.

Bilety najlepiej kupować bezpośrednio na stronie Wizzair.

PLN
ŚREDNIA CENA
godziny
przybliżony czas
2

SAMOlot z GDAŃSKA, KRAKOWA, WARSZAWY i WROCŁAWIA

norweska linia Norwegian oferuje loty z przesiadką w Oslo z kilku polskich miast. Przesiadka jest komfortowa na przyjaznym lotnisku w Oslo. Ceny są wyższe niż w przypadku Wizzair, ale Norwegian oferuje w zamian większy bagaż podręczny, również za bagaż rejestrowany opłata jest tańsza niż w Wizzair. Za podróż w obie strony w sezonie zimowym należy spodziewać się cen w okolicach 800-1000zł (bez bagażu rejestrowanego).

Przed kupnem najtańszego biletu Wizzair warto sprawdzić aktualne promocje na stronach Norwegian.

Prócz norweskiej niskobudżetowej linii również skandynawska linia SAS oferuje bilety na kilku trasach z Polski z przesiadką w Kopenhadze.  Bilety są droższe, ale od czasu do czasu pojawiają się interesujące promocje.

PLN
ŚREDNIA CENA
godzin
przybliżony czas
3

SAMOCHODEM PRZEZ SZWECJĘ

Pierwszy etap obejmuje przeprawę promową do Szwecji. Polferries oferuje połączenia Gdańsk-Nynashamn (w pobliżu Sztokholmu). 18-godzinny rejs kosztuje ok. 1000zł (samochód + 2 osoby).  Ze Sztokholmu pozostaje 1600km do Tromso (w dobrych warunkach min. 20h). Przy okazji na krótki odcinek trzeba wjechać do Finlandii. Stena Line oferuje krótszy rejs (10,5h) w cenach ok. 600-800zł (samochód + 2 osoby) z Gdyni do Karlskrony. Jednakże w Szwecji pozostaje do przejechania 2000km (ok. 26h),

km
do przejechania
PLN
PRZYBLIŻONE KOSZTY DLA 2 OSÓB
dni
przybliżony czas
4

SAMOCHODEM PRZEZ kraje bałtyckie oraz finlandię

Podróż należy podzielić na kilka etapów:

  • przejazd samochodem przez kraje bałtyckie (ok. 600km)
  • przeprawa promowa Tallin-Helsinki (2-3h) – na tej trasie operuje kilku armatorów, zwykle najtańsze bilety oferuje Viking Line i Eckero Line. W zależności od pory dnia można znaleźć przeprawy w cenach 180zł, najdroższe kosztują ok. 400zł.
  • W Helsinkach można wybrać komfortowy pociąg wraz z wagonami dla samochodów. Podczas 18-godzinnej podróży pasażerom przysługuje dwuosobowy pokój, w pociągu są również prysznice oraz przyjemna restauracja. Dzięki temu rozwiązaniu można wypocząć przed dalszą podróżą, w spokoju podziwiać widoki Laponii oraz… uniknąć dziesiątek fotoradarów. Bilety na tzw. car-train oferuje fiński, narodowy przewoźnik VR. Bilety zwykle oscylują w okolicach 220 euro i można je zakupić na stronach VR.
  • Pociąg kończy bieg w wiosce Kolari za kołem podbiegunowym. Stamtąd pozostaje ok. 400km do Tromso.
km
do przejechania
PLN
PRZYBLIŻONE KOSZTY DLA 2 OSÓB
dni
przybliżony czas
5

SAMOlotem do bergen i statkiem do tromso

Z kilku polskich miast można dolecieć do Bergen liniami Wizzair. Ceny rozpoczynają się od 39złotych, ale bardziej realne są kwoty ok. 200zł. Z Bergen można wybrać się w rejs starym statkiem pocztowym Hurtigruten wzdłuż norweskiego wybrzeża. Jest to interesująca opcja dla tych, którzy chcą zwiedzić Norwegię. W ciągu 5-dniowego rejsu statek wpływa m.in. do słynnego Geirangerfjord. 

Najtańsze rejsy kosztują około 1000 euro, choć od czasu do czasu pojawiają się dobre okazje, dlatego warto sprawdzać oferty na stronach Hurtigruten.

PLN
PRZYBLIŻONE KOSZTY DLA 2 OSÓB
dni
przybliżony czas
6

PROMEM DO SZTOKHOLMU
I POCIĄGIEM DO NARVIKU

Najbardziej skomplikowana podróż, ale z pewnością znajdą się miłośnicy tradycyjnych środków transportu, którzy wybiorą się tą trasą:

  • prom z Gdańska do Nynashamn (18h) – 340zł za osobę (plus ewentualna kuszetka)
  • autobus z Nynashamn do Sztokholmu (1h) – 300zł
  • pociąg ze Sztokholmu do Narviku (19h). Trasa jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w Europie i zdecydowana jest warta swojej ceny. Bilety do najtańszych nie należą i trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 700zł za osobę (bilet obejmuje kabinę). Okazji najlepiej szukać bezpośrednio na stronach narodowego przewoźnika Szwecji SJ.
  • Z Narviku można dojechać do Tromso autobusem Arctic Routes. Cena za 4 godzinny przejazd wynosi ok. 370 złotych (880nok)
PLN
PRZYBLIŻONE KOSZTY DLA 2 OSÓB
dni
przybliżony czas

Odezwij się do nas, gdy już dotrzesz do tromso

Chętnie pomożemy Ci w organizacji Twoich wycieczek poza miasto oraz doradzimy, jakie oferty wybrać. Być może uda nam się nawet spotkać i opowiedzieć o mieście.

CZYTAJ WIĘCEJ

Maskonury w Norwegii

Gdzie znaleźć maskonury w Norwegii? Hornoya, Runde, Lovund i Bleiksoya - sprawdziliśmy wszystkie wyspy ptaków, na ktorych swoje gniazda mają...

Lovund

Lovund – wyspa maskonurów

Kolejne miejsce na mapie Norwegii, gdzie można spotkać urocze maskonury. Gdzie znaleźć maskonury? Jak dotrzeć na Lovund? Sprawdź!

Tromso – informacje praktyczne.

Wszystko co musisz wiedzieć przed wyruszeniem do Tromso. Polecane atrakcje, najtańszy dojazd z lotniska, rekomendowane restauracje. Sprawdź koniecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *