Top 10 instagramowych miejsc w Los Angeles

Top 10 instagramowych miejsc w Los Angeles

Miasto Aniołów słynie z wielu miejscówek, które zyskały swoją popularność dzięki Instagramowi. Istnieją też takie miejsca, które wręcz są obowiązkowym punktem do zobaczenia i zrobienia selfie jak choćby znak Hollywood czy niemniej znane skrzyżowanie przy Venice Beach. Postaramy się Wam przybliżyć kilka z tych miejsc wraz z lokacjami, aby nie tracić czasu na zbędne poszukiwania w trakcie pobytu w Los Angeles. Co najważniejsze! Wszystkie miejscówki są publiczne i nie trzeba wydawać ani centa, aby zrobić sobie wymarzone zdjęcie.

1. DZIELNICA VENICE

Jeśli składasz wizytę w Mieście Aniołów, nie może cię tu zabraknąć! Ten kurort plażowy, założony na początku XX wieku przez tytoniowego potentata szybko stał się jedną z najciekawszych dzielnic miasta. Miejsce pełne artystów, surferów, sportowców, plażowiczów i imprezowiczów. Plaża była scenerią wielu teledysków jak choćby Red Hot Chilli Peppers The Adventure of Rain Dance Maggie. Zawsze pełne i gwarne, wydaje się, że zwalnia na krótką chwilę podczas zachodu słońca. Nie ma znaczenia czy wybierzesz się na spacer kanałami Venice, promenadą Ocean Broad Walk czy brzegiem Oceanu Spokojnego, na pewno wrócisz z całym tuzinem zdjęć kultowych spotów.

2. ZNAK "VENICE"

Gdzie znaleźć znak Venice? Kultowy neon rozciąga się wzdłuż Windward Avenue przy skrzyżowaniu z Pacific Avenue. Obecny napis to wierna kopia neonu, który zawisł tu ponad 100 lat temu, w dniu otwarcia kurortu Venice. Znak ten stał się wkrótce oficjalnym znakiem towarowym i znaleźć można go na wielu koszulkach czy designerskich przedmiotach. Zrobić dobre zdjęcie nie jest łatwo. Poczekaj na białe (nie zielone!) światło i ruszaj do ataku. Na wykonanie idealnego kadru masz 30 sekund – tyle tylko trwa sygnał marszu na skrzyżowaniu Pacific Ave z Windward Ave. Pocieszające jest to, że liczba prób jest nieograniczona, więc: do boju!

3. LAMPS AT LACMA / LOS ANGELES COUNTY MUSEUM OF ART

Ta niezwykła instalacja artystyczna składa się z kilkudziesięciu odrestaurowanych lamp ulicznych z początków złotej ery Hollywood, czyli lat 20` i 30` XX wieku. Rzeźba autorstwa Chrisa Burdena uatrakcyjnia wejście do Muzeum Sztuki (Los Angeles County Museum of Art), które samo w sobie jest ciekawym punktem na mapie miasta. Warto sfotografować je dwa razy. Pierwszy kadr w ciągu dnia na tle błękitnego nieba, drugi nocą, gdy lampy już świecą. Miejsce uwielbiane przez instagramerów! 

4. SANTA MONICA PIER

To właśnie tutaj kończy się słynna Route 66, o czym informuje ogromny znak (pierwsza miejscówka na selfie). Według nas Santa Monica Pier najlepiej wygląda nocą, oświetlony tysiącem neonów, ale znamy amatorów dziennego wydania tego popularnego molo. Huk i gwar zapewniają małe Wesołe Miasteczko, dziesiątki turystów chcący skosztować owoców morza w znanej z filmu Forest Gump knajpki Bubba Gump (kolejne zdjęcie!), rozmowy miejscowych w przepełnionych knajpkach oraz kilkunastu lokalnych artystów dzielących się z tłumem swoimi talentami. Na samym końcu rozpościera się Ocean Spokojny, jedyna rzecz, która wydaje się być tutaj stateczna.

5. BRADBURY BUILDING

Jeden z najpiękniejszych budynków w Los Angeles. Proces jego tworzenia i budowa owiana była na pół tajemnicą, na pół skandalem. Sam pomysłodawca projektu podobno mocno zainspirowany był ideą niezwykłych budynków zatopionych w utopijnym mieście, którą znalazł w jednej z XIX-wiecznych powieści science-fiction. Wnętrze Bradbury było wielokrotnie wykorzystywane jako filmowa scenografia. Można odnaleźć je m.in. w Łowcy Androidów (1982), 500 dni miłości (2009) czy w nagrodzonym Oskarem Artyście (2011). Wstęp do budynku jest bezpłatny, a wrażenie z pewnością niesamowite.

6. WALT DISNEY CONCERT HALL

Niezwykły projekt światowej sławy architekta Franka Gehry`ego. Ten amerykański przykład dekonstruktywizmu wychodzi na zdjęciach fantastycznie i jest jednym z ulubionych miejsc fotografów i influencer`ów. Błyszcząca, metaliczna powłoka przykuwa uwagę, a wnętrze tej hali koncertowej jest w stanie przyjąć 2,5 tysiąca gości podczas jednego koncertu.

7. ZNAK HOLLYWOOD

Jeśli ktoś był w Los Angeles i nie widział słynnego znaku Hollywood, musi swoją podróż powtórzyć. Postawiony jako reklama nieruchomości, pierwotnie głosił nazwę „Hollywoodland”, ale wkrótce stał się synonimem amerykańskiego przemysłu filmowego. Zarówno kochany jak i nienawidzony, bywa obiektem sporów. W Los Angeles istnieje kilka miejsc, z których znak ten można sfotografować. Jedno z nich mieści się na drugim poziomie balkonów w centrum handlowym przy Dolby Theatre, inne w dzielnicy Beverly Hills na skrzyżowaniu dróg S Windsor Blv i W 5th Street, gdzie można uchwycić piękną perspektywę prostej jak linijka drogi z wysokimi palmami.

8. Beverly hills

Jedno z najpiękniejszych i najprzytulniejszych miejsc Los Angeles. Klasyki ameryki w pigułce: równo przystrzyżone trawniki, wysokie żywopłoty, piękne samochody, duże domy. Po całym dniu spędzonym w centrum Los Angeles, Beverly Hills mieni się jako ostoja spokoju. I estetyki. Warto przejechać się po osiedlu, pamiętając przy tym, by uszanować prywatność mieszkańców. W internecie można również znaleźć mapki z zaznaczonymi domami sławnych osób, jeśli masz w sobie coś ze stalkera, na pewno spodoba ci się ta zabawa. Istnieje również możliwość wykupienia wycieczki, ale to już wymaga sięgnięcia głębiej do portfela. Można również poszukać gwiazd przy najsłynniejszych (i oczywiście najdroższych) butikach wzdłuż Rodeo Drive.

9. OBSERWATORIUM GRIFFITh'A

Kolejne miejsce, z którego widać znak Hollywood, ale większość ludzi przyjeżdża tutaj, aby spojrzeć na panoramę Miasta Aniołów. To tutaj kręcono również Buntownika bez powodu z Jamesem Deanem, czy Aniołki Charliego. W ostatnim czasie największy rozgłos obserwatorium przyniósł oscarowy La La Land, w którym Ryan Gossling tańczy z Emmą Stone. Wieczorna scena był kręcona dokładnie w Cathy’s Corner w parku Griffitha.

10. MURALE

Los Angeles pełne jest przepięknych murali. Najwięcej z nich można spotkać w dzielnicy Venice, ale na całe mnóstwo można natknąć się również w Art District Co-op. Carrera Cafe wciąż zmienia swoje murale, za każdym razem możesz liczyć na coś nowego. W wielu miejscach można znaleźć anielskie skrzydełka – projekt Colette Miller. Słynna różówa ściana znajduje się przy 8221 Melrose Ave. Co ważne, wiele z tych miejsc ma teraz swoich własnych ochroniarzy, którzy pilnują murali. Wiele z nich można sfotografować jedynie telefonem, lustrzanki są zabronione.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zion National Park

Informacje praktyczne - jak dojechać, które trasy wybrać, na co uważać w Zion. Jak dotrzeć do The Narrows i gdzie...

Joshua Tree National Park

Co wspólnego ma Jezus z kalifornijską pustynią i dlaczego kaktusy mogą być niebezpieczne. Zobacz co może Cię spotkać w tym...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *