Top 10: Najpiękniejsze miejsca na Santorini

Top 10: Najpiękniejsze miejsca na Santorini

Wielu turystom marzą się wyjątkowe zdjęcia na przepięknej wyspie Santorini. Do wielu najpopularniejszych miejsc ustawiają się kolejki chętnych, aby mieć możliwość sfotografowania się w wyjątkowej scenerii. Podpowiadamy Wam, gdzie dokładnie się udać, aby zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcia na Santorini. We wszystkim warto jednak zachować pewien respekt i umiar. W kilku miejscach na Oia można natknąć się na piękny cytat:

„It’s your holiday… but it’s our home”

Warto mieć go z tyłu głowy robiąc sobie zdjęcia. Nie wszędzie można wejść, a w szczególności na prywatną własność. Na Santorini nie można wchodzić na dachy, co notorycznie zdarza się oglądając social media. Jeśli już zdarzało nam się fotografować w miejscach, co do których mieliśmy wątpliwości to pytaliśmy o zgodę. 

1
4.5/5

Oia Blue Dome View

Na początek klasyk wśród kadrów na Santorini. Jedno z najpopularniejszych miejsc w miejscowości Oia. Żaden turysta nie chce ominąć tego miejsca, zatem nierzadko tworzą się tam zatory. Na Google Maps miejsce oznaczono jako „Oia Blue Dome View & Photo Point”. Widok ze schodów to kwintesencja Cyklad oraz Santorini. Absolutny „must be”, ale z pewnością nie jest to najbardziej oryginalne miejsce.

2
5/5

POMARAŃCZOWY DOMEK OBOK RESTAURACJI KASTRO

Jedno z bardziej obleganych miejsc o zachodzie Słońca na Santorini. Wtedy praktycznie nie ma większych szans, aby zrobić sobie samotne zdjęcie czy też całą sesję. Polecamy przyjść w ciągu dnia, a być może uda się znaleźć chwilę, gdy schody będą świecić pustkami. Niesamowity pejzaż w tle, jeden z naszych ulubionych. Warto odwiedzić, nawet jeśli ktoś nie chce robić sobie tam zdjęć

Kastro Santorini
3
4/5

KAPLICA PRZEMIENIENIA CHRYSTUSA ZBAWICIELA

W tym miejscu widzieliśmy absolutnie topowe zdjęcia ślubne i chcieliśmy odnaleźć tą kaplicę, która pięknie prezentuje się w blasku zachodzącego Słońca. Plusem z pewnością jest brak tłumów, ponieważ kaplica nie ma widoku na kalderę i niewiele osób tam zagląda. Na tle śnieżnobiałej ściany można zrobić naprawdę piękne fotografie. W Google Maps trzeba szukać nazwy „Μεταμόρφωσις του Σωτήρος Χρηστού”, ale dla ułatwienia oznaczyliśmy Wam lokalizację poniżej.
Santorini
4
3.5/5

tyły kaplicy saint nikolaos oia

Jeśli marzy Wam się zdjęcie z niebieską kopułą praktycznie na wyciągnięcie ręki to warto wybrać się w to miejsce. Podchodzimy do kaplicy od tyłu wąską ulicą na której rosną winne latorośle. Co prawda, wąską uliczką ciągle podążają turyści, ale nietrudno o znalezienie chwili dla siebie. Rzadko kto przystaje w tym miejscu.

Santorini
5
5/5

WIDOK NA CERKIEW ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Absolutnie miejscówka z kategorii „must see”. Cerkiew „Resurrection of the Lord Holy Orthodox Church” to jedna z najpopularniejszych na całej wyspie Santorini. Warto poszukać różnych perspektyw i tak trafiliśmy na mały taras, skąd roztaczał się widok na kalderę i niebieską kopułę cerkwi. Warto się tam udać popołudniem, gdy Słońce pięknie oświetla drugi plan.
Oia Santorini
6
5/5

KAPLICA KATIFORIS

Musimy przyznać, że to chyba nasze ulubione miejsce na całym Santorini, a co najmniej numer jeden w Firze. Kaplica Katiforis znajduje się na ścieżce prowadzącej na górę Skaros (tam też warto się udać i spojrzeć na Firę). Co najważniejsze, nie trzeba łamać przepisów i skakać po dachu kościółka, aby zrobić niesamowite zdjęcia. Polecamy udać się tam popołudniu. Z pewnością będą tam mniejsze tłumy niż w Oia.

7
4.5/5

DRÓŻKA Z IMEROVIGLA DO THIRA

Miejsc jakich na Santorini wiele, ale nas urzekł przede wszystkim spokój i brak tłumów turystów. Warto przespacerować się dróżką od Imerovigli aż do Thira i samemu zadecydować, która lokacja zachwyca najbardziej. My przykładowo podajemy lokację w okolicach Pegasus Suites, które urzekło nas śnieżnobiałymi dachami w pięknych kształtach. Idealna lokalizacja w świetle zachodzącego Słońca.

8
3/5

SCHODY NIEOPODAL HOTELU MANOS

Kolejne zapierające dech w piersiach miejsce, idealne na zachód Słońca. Ze schodów roztacza się piękny widok na całą kalderę oraz miasteczka Imerovigla i Oia w oddali. Warto się tu zatrzymać i odetchnąć od tłumów turystów, gromadzących się w okolicach słynnego „Three Bells of Fira”. Słynne trzy dzwony na zdjęciu po prawej wyjątkowo nas nie zachwyciły ani nie znaleźliśmy w pobliżu miejsca na piękne zdjęcia z cerkwią w tle.

Thira
9
4/5

MŁYN W EMPORIO

Jeśli ktoś wypożyczył samochód to może wyjechać poza najbardziej znane miejscowości i eksplorować wyspę. Udało nam się przypadkiem dotrzeć do pięknie położonego młynu, do którego nie docierają turyści. Idealne miejsce na sesję zdjęciową w typowym greckim stylu (a przynajmniej takim z Cyklad). Miejsce nie jest niesamowicie wyjątkowe, takich młynów na całych Cykladach jest sporo, ale jeśli ktoś szuka takiego widoku na Santorini to powinien zapisać tę lokalizację.

10
3/5

STARE MIASTO W PYRGOS

Idealne miejsce na dłuższe sesje zdjęciowe w spokoju i z dala od dzikich tłumów jakie zalewają Firę i Oia. Pyrgos jest najstarszym miastem na Santorini i to widać w tutejszej architekturze. Nie jest też tak reprezentacyjne i wybielone jak najdroższe hotele z widokiem na kalderę, ale zdecydowanie warto tam zajrzeć, aby poczuć klimat Cyklad i w spokoju zrobić kilka zdjęć. Podsyłamy przykładową lokalizację z bajecznym widokiem na cerkwie.

CZYTAJ WIĘCEJ
nasza książka

Nasza książka o północnej Norwegii

Właśnie wydaliśmy naszą pierwszą książkę "Norwegia oczami Łowców Zórz - opowieści z dalekiej Północy" przy współpracy z wydawnictwem Pascal. Dowiedz...

Senja

Senja – poza utartym szlakiem

Co zobaczyć na Senji, jak aktywnie spędzić czas na Senji, najlepsze górskie szlaki wyspie oraz ukryte i mniej znane miejsca...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *