Tromso, Norwegia

POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ

Mniej więcej od października do końca marca zamieniamy się w łowców zorzy polarnej i przemierzamy setki kilometrów wokół Tromso, aby pokazać podróżnikom najpiękniejsze spektakle na niebie.

MIEJSCE: TROMSO          SEZON: OD POŁOWY WRZEŚNIA DO POŁOWY KWIETNIA

NOCNE POLOWANIA

Na poszukiwania zorzy zawsze ruszamy tylko w kilkuosobowych grupkach, aby zachować jak najlepszy standard i zapewnić wystarczająco dużo atencji każdemu gościowi. Destynacja nigdy nie jest ta sama, wszystko zależy od pogody, a aura bywa kapryśna. Szczęśliwcy mogą liczyć na bezchmurne niebo, a niektórzy mówią o szczęściu, gdy uda się zobaczyć magię zorzy przez kilka minut, gdy chmury się rozstąpiły. Warto polegać na doświadczeniu przewodnika. My robimy to od wielu lat, wyjeżdżaliśmy już setki razy i w 95% przypadków udawało nam się pokazać zielone niebo naszym gościom. W ciągu wieczoru turyści mogą liczyć na naszą fachową pomoc w zakresie nocnej fotografii, a przy okazji na profesjonalne portrety, które wykonujemy naszym sprzętem. Można sobie tylko wyobrazić jak zimno może być w zimowy wieczór powyżej koła podbiegunowego, dlatego zdecydowanie klimat buduje ognisko w głuszy, gorący napój i ciepły posiłek, które pozwolą przetrwać godziny wyczekiwania.

DZIENNE WYCIECZKI

Tromso to nie tylko zorza polarna, ale również przepiękne krajobrazy, niesamowita natura i wszędobylskie renifery. Warto odwiedzić jak najwięcej i zobaczyć ukryte perełki, które są często pomijane przez indywidualnych turystów. Dobrze jest w tej kwestii zaufać lokalnym przewodnikom.

Roadtrip

całodzienny wypad samochodem, aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca na wyspach Kvaloya i Sommaroy. To również dobra okazja, aby w samochodzie porozmawiać trochę dłużej o lokalnej kulturze, faunie i florze, a na koniec zakosztować również lokalnej kuchni.

Wypad w góry

Wyspy wokół Tromso oferują niekończące się szlaki, a w zimie trasy narciarskie. Dopóki nie spadnie pierwszy śnieg wchodzimy na lokalne szczyty w małych grupkach turystów, a gdy śnieg spowije okolicę zakładamy rakiety śnieżne i ruszamy na jeszcze lepszą przygodę w góry.

 

wybierasz się do tromso?