aktywności

POlowanie na zorzę

Nieziemskie doświadczenie

Polowanie na zorze ma niewiele wspólnego z surowym rzemiosłem. Staramy się, aby dla każdego naszego gościa było to przede wszystkim mistyczne przeżycie, ubarwione wszystkim tym, co tworzy niezapomniany klimat. Ten czas spędzamy na łonie natury, z dala od zgiełku miast i sztucznych świateł. Szukamy miejsc, gdzie pierwsze skrzypce gra przyroda, a ślady ludzkiej działalności są niewidzialne. Ognisko jest nieodłącznym elementem naszych wypraw. To właśnie przy nim grzejemy się w długie, mroźne noce, opowiadamy legendy dotyczące Aurory i świętujemy łowieckie sukcesy. Podczas naszych wypraw nie kontrolujemy zegarków i nie porównujemy z rzeczywistością żadnych matematycznych danych czy też aplikacji mobilnych. Mamy dużo cierpliwości, bo wiemy, że wszystko płynie swoim własnym, naturalnym rytmem.

UCZTA POD GOŁYM NIEBEM

Polowanie bywa wyczerpujące, szczególnie jeśli czekamy kilka godzin na upragnioną zorzę polarną.  To, co szybko postawi nas z powrotem na nogi i doda energii musi być ciepłe i kaloryczne. Dlatego też podczas naszych wyjazdów nigdy nie może zabraknąć gorącej czekolady, tradycyjnego, lokalnego posiłku oraz czegoś naprawdę słodkiego. 

MOBILNOŚĆ kluczem do sukcesu

Jeśli chodzi o polowanie na zorzę. to bycie zmotoryzowanym zdecydowanie zwiększa nasze szanse. Czynnikiem, który w dużej mierze determinuje to, czy zobaczymy tańczącą Aurorę czy nie są warunki meteorologiczne. Klimat Północy bywa bardzo kapryśny i pogoda może zmieniać się z każdą godziną. Możliwość szybkiej zmiany miejsca jest zatem nieoceniona. Mobilność wpływa też na jakość tego, co zobaczymy. Zapewne ciężko jest oglądać zorzę zza chmur, wiedząc, że kilkanaście kilometrów dalej można ją złapać w pełnej krasie na idealnie czystym niebie. Dzięki temu, że jesteśmy zmotoryzowani, mamy szansę dotrzeć do najpiękniejszych lokacji.

WYJĄTKOWA SESJA

Któż nie marzy o pięknym, instagramowym zdjęciu z zielonym niebem w tle. W kameralnej grupie mamy sporo czasu, aby każdemu zrobić wyjątkową pamiątkę z tego niezapomnianego wieczoru. Miłośnikom fotografii udzielamy cennych porad, tak aby również swoim aparatem mogli uchwycić te wyjątkowe chwile. Użyczymy statywu i wytłumaczymy czym jest ISO, przysłona, czy balans bieli.

W ZGODZIE Z NATURĄ

Podczas polowań staramy się być jak najbliżej natury, ale jednocześnie z szacunkiem podchodzimy do otaczającego nas świata. Pod żadnym pozorem nie zostawiamy po sobie żadnych śmieci, unikamy zbędnego plastiku, a raczej stawiamy na kubki i sztućce wielokrotnego użytku. Nie płoszymy zwierząt, nie uganiamy się za selfie z reniferami. Pamiętamy, że to my jesteśmy gośćmi na łonie Matki Natury i to dzięki niej możemy podziwiać takie cuda na niebie.  Nawet ognisko staramy się rozpalać bez użycia zbędnych dopalaczy. Stawiamy również na małe grupy, aby nie zadeptać otaczającej nas przyrody. 

CHCESZ WYBRAĆ SIĘ NA PRZYGODĘ RAZEM Z NAMI?

POZNAJ NAS BLIŻEJ. POSŁUCHAJ PODCASTÓW Z NASZYM UDZIAŁEM
LUB PRZECZYTAJ ARTYKUŁY O NAS PONIŻEJ: